Welkom bij Vitastic. Een nieuwe weg naar vitaliteit.

DinerLunch

Recept: lunch salade met bacon en garnalen

Recept: lunch salade met bacon en garnalen

Het afgelopen jaar is voor mij een ontdekkingstocht geweest op zoek naar gezonder, lekkerder en afwisselender eten. Inmiddels zijn mijn ontbijt en diner al stukken gezonder en gevarieerder uit. Alleen de lunch blijft een uitdaging. Door Arend Burgers.

Hoe dat komt? Nou ja, allereerst het klaarmaken. Een paar boterhammen zijn ’s morgens nog wel te fabriceren, maar een uitgebreide lunch in elkaar draaien tussen 07.00 en 07.30? Nee dat gaat me echt niet lukken. Daar komt nog bij dat, in de kantine van het bedrijf waar ik werk, er heerlijke pistoletjes, gehaktballen, broodjes kroket en frikandel of tosties verkocht wordt waar ik als lekkerbek natuurlijk maar moeilijk van af kan blijven. En dan is er nog de snoepautomaat die uitnodigend met verse kitkats en bounties naar me lonkt….. Teveel voor deze jongen.

Toch ga ik proberen de komende tijd mijn lunch wat te verbeteren. Een goed begin daarvoor is het maken van verschillende lunchmaaltijden. ’s Avonds ervoor klaarmaken en dan de volgende dag meenemen is het idee.

Het eerste recept in deze lunch-zoektocht heb ik vandaag gemaakt. Een salade van Chinese kool, bacon en garnalen. Deze was veel te lekker, en helaas heeft het schaaltje de lunch van morgen niet gehaald, maar is het vandaag als diner ten onder gegaan.

Wil je het ook een keer maken? Hieronder kun je zien hoe:

Recept: lunch salade met bacon en garnalen

INGREDIËNTEN (voor 2 personen)

200 GR GEPELDE GARNALEN (gekookt)
6 PLAKJES BACON
3 EL OLIJFOLIE
1 TL PAPRIKAPOEDER
2 TEENTJES KNOFLOOK
0,5 BOSJE FIJNGESNEDEN PETERSELIE
1 UI FIJNGESNEDEN
10 RADIJSJES IN PLAKJES GESNEDEN
1 STENGEL BLEEKSELDERIJ FIJNGESNEDEN
1 GERASPTE WORTEL
0,5 CHINESE KOOL FIJNGESNEDEN
ZOUT EN PEPER NAAR SMAAK

BEREIDINGSTIJD:
15 Min (+ enkele uren voor het marineren van de garnalen)

BEREIDING:

Maak een marinade van de olijfolie, paprikapoeder, knoflook, zout en peper en meng dit met de garnalen. Laat deze mix een aantal uren afgedekt in de koelkast staan.
Bak de bacon krokant op middelhoog vuur in een pan met anti-aanbaklaag. Laat de bacon afkoelen, en snijdt het daarna in kleine stukjes.
Schep de Chinese kool, de wortel, radijs, ui, peterselie, bacon en garnalen in een saladekom door elkaar.

Eet Smakelijk!

Vitastic
Door Arend Burgers
Keep The Sparkle Alive

handtekening Arend

2736 Views

Comments (0)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Keep calm and think positive

Keep calm and think positive!

Hi lezers! Heb je wel eens meegemaakt dat je het moeilijk vond om voor een doel te gaan? Het kan over van a...

Lola Quinoa - Vitastic

Lola Quinoa, met recept voor een quinoa groente omelet!

Lola Quinoa, Quinoa uit Nederland (Incl. recept!) Vandaag mochten we het uitproberen: quinoa van Nederlands...

Vitastic

Wel of geen snack of suiker tax? Over suikers en de verleiding van de grote merken

Als je mij een jaar geleden had gevraagd wat ik van een eventuele “snack, suiker of snoep tax” ...

Wat betekent balans voor jou? Een pleidooi voor ‘Rust binnen de Onrust’ – deel 1

Deel 1 Gisteren zag ik mijn favoriete tijdschrift Flow weer in de winkel liggen. Het eerste wat ik gelezen ...

Vitastic | Recept | Choco Dadel Ontbijtpap | Ontbijtpap | Ontbijt

CHOCO DADELPAP MET NOTEN

CHOCO DADELPAP MET NOTEN Deze ontbijtpap is zeker een aanrader voor iedereen die van chocolade en een crisp...